Baseball Hroši Brno

Podporujeme sport mládeže

V roce 2006 jsme se stali generálním partnerem basebalového klubu Hroši Brno, který od 1. 4. 2006 nese nový název Navisys Hroši Brno.

Baseball v současné době nepatří, alespoň ne v našich zeměpisných šířkách, mezi masově provozované sporty. Není to bohatý, a ani hojně podporovaný sport, jako hokej nebo fotbal. Není to sport, kterým zmítají korupční aféry už na úrovni místní ligy.

Baseball je amatérsky provozovaný sport, i hráči první ligy mají svá civilní zaměstnání, baseball je neživí a nemají z něj ani finanční prospěch. Baseball je sport založený na nadšení trenérů, hráčů i jejich příbuzných a blízkých. Je to sport, který financuje entuziasmus zúčastněných.

Rozhodli jsme se baseball podporovat i kvůli jemu opomíjení. Nejdeme do toho s tím, že se nám vložené investice finančně zhodnotí. Naše logo nebude vidět na velkoplošných obrazovkách na náměstích. To ani není naším záměrem. Chceme zkrátka podpořit sport, který je zajímavý, a stojí za to.

V sezóně 2008 Navisys Hroši Brno postoupili do Play-off, kde nakonec smolně prohráli rozdílem jediného bodu. Cíl pro rok 2008 (umístění do 4. místa) byl splněn, a v sezóně 2009 měli Hroši motivaci o to větší a k tomu nový cíl, který byl ještě ambicióznější – postup do Extraligy.

To se v roce 2009 podařilo. Hroši Brno se stali vítězi Českomoravské ligy a nastoupili do baráže o Extraligu. Nakonec v boji zvítězili 3:1 na zápasy a postupují do nejvyšší baseballové soutěže v České republice - do Extraligy.

V sezóně 2010 se Hroši Brno po odehrání 28 zápasů umístili na 6. místě v Extralize. Jako nováčci nejvyšší soutěže si vedli velmi dobře.