BigBoard využívá nejmodernější technologie v podobě Microsoft Dynamics 365 Business Central

Implementace nového podnikového systému ve skupině BigBoard představuje pro brněnského dodavatele NAVISYS s.r.o. první implementaci nové generace Microsoft ERP systémů. Společnost BigBoard zvolila pro další rozvoj svého podnikání systém Microsoft Dynamics 365 Business Central, který je postaven na nejnovější technologii AL code.

BigBoard logoSkupina BigBoard zahrnuje několik firem, které svojí činností kompletně obsáhnou realizaci prémiové outdoorové reklamy. Jedním z hlavních motivátorů přechodu na nový informační systém bylo dosavadní používání ERP Microsoft Dynamics NAV ve verzi, která již není výrobcem ani jeho distributory podporovaná. Společnost se v roce 2019 rozhodla pro nejnovější verzi podnikového systému Microsoft Dynamics 365 Business Central, který je postaven na nejmodernější dostupné technologii AL code. Nová generace produktu Microsoft Dynamics 365 znamená velký posun nejenom ve světě Microsoft, ale v oblasti ERP systémů obecně. Nasazení komplexního ERP systému už není realitou pouze pro velké nadnárodní společnosti, poněvadž verze Business Central poskytuje jednoduché a snadno přizpůsobitelné řešení s pokrytím všech firemních potřeb a procesů i malým a středním společnostem.

V rámci implementace ve společnosti BigBoard byla kompletně pokryta klíčová oblast podnikových financí. Kromě uvedené modernizace podnikového IT prostředí bylo dalším cílem zefektivnění CRM procesů. Proto bylo vyvinuto zbrusu nové řešení na synchronizaci obchodních dokladů z používaného externího RS systému do Dynamics 365 Business Central. Do budoucna toto řešení umožní přenos jakýchkoli dalších dokladů a zároveň vytěžení detailnějších dat z konkrétních přenášených dokumentů. Přechodem na Business Central společnost zároveň získala možnost využívat webového klienta, ve kterém řada uživatelů pracuje.

Do implementovaného ERP systému byl v rámci projektu integrován nástroj Jet Analytics od společnosti Jet Global. Ten díky technologii OLAP umožňuje provádět detailní analýzy firemních procesů, vytvářet sofistikované reporty a extrahovat velký objem dat pro další zpracování za účelem vykazování v souladu s Mezinárodními standardy účetního výkaznictví (IFRS).

Do ostrého provozu byl systém spuštěn v červenci 2020 a ke kompletnímu předání projektu zákazníkovi došlo 31. 8. 2020. V průběhu září proběhlo doškolení uživatelů na používání nástroje Jet Analytics. V současnosti probíhají jednání o implementaci integračního modulu NavSherpa for Dynamics. Díky realizovanému projektu se navíc zvýšil potenciál maximálního využití již používaného reportovacího nástroje Jet Reports, který je dosud aplikován pouze na základní finanční vykazování.

O společnosti BigBoard Praha , a.s.

Skupina BigBoard je s více než 60% podílem na trhu největším poskytovatelem atraktivních reklamních ploch na českém reklamním trhu venkovní reklamy. V rámci klientského servisu se služby skupiny BigBoard vyznačují maximální flexibilitou při plánování reklamních kampaní a vysokou kvalitou nabízených nosičů. Díky strategii prosazování inovativních a kreativních řešení venkovních reklamních kampaní si společnost kontinuálně posiluje dominantní pozici na trhu prémiových reklamních nosičů. BigBoard s ročním obratem více jak 1.100 milionů je v současné době jedničkou na trhu v oblasti venkovní reklamy v České republice.