Kovo Praktik řídí výrobu v Dynamics NAV 2017

Ostravský Kovo Praktik řídí od dubna 2017 výrobu v systému Dynamics NAV 2017. Hlavním motivátorem realizace projektu byl upgrade starší verze systému – Dynamics NAV 09, kterou společnost do té doby používala. Očekávané výsledky projektu byly splněny téměř okamžitě. Kovo Praktik začal kromě všech standardních modulů systému Dynamics NAV naplno využívat pokročilé plánování nákupu a výroby.

Kovo PraktikSpolečnost Kovo Praktik s.r.o. se vzhledem k rostoucímu objemu výroby manipulační techniky a kancelářského vybavení rozhodla upgradovat stávající systém na nejnovější verzi Dynamics NAV 2017. Cílem projektu bylo zefektivnění práce se systémem, zvýšení objemu zpracovávaných agend a snížení nákladů na tvorbu dokladů. Samotné realizaci předcházela analýza a tvorba návrhu v druhé polovině roku 2016. Implementace byla v dubnu tohoto roku uzavřena ostrým startem systému.

Platformu celého systému ve společnosti Kovo Praktik představuje řešení Microsoft Dynamics NAV 2017. Implementované moduly pokrývají oblasti Obchodu (Nákup, Prodej) Výroby (včetně plánování), Skladů a Financí. Bylo nasazeno také horizontální řešení NAVISYS CZ Comfort Pack, které představuje souhrn standardizovaných zákaznických úprav, především z oblasti financí a zvyšuje tak uživatelský komfort v českém prostředí.

Hlavními přínosy implementace je možnost podrobné evidence zásob materiálů, polotovarů a hotových výrobků, lepší využití skladové plochy a možnost převodu zásob na konsignační sklady. Díky modulu pro výrobu může nyní Kovo Praktik plánovat tvorbu nákupních objednávek na základě skladových zásob a očekávaných potřeb pro výrobu či prodej. Zároveň jsou zohledněny požadavky obchodního plánu a dostupné výrobní kapacity. Z pohledu implementátora lze říci, že nová verze systému otevírá další potenciální možnosti využití, např. v podobě integrace s pokročilým nástrojem pro plánování výroby (PlannerOne) nebo agendami, které současná verze systému nově nabízí.

O společnosti Kovo Praktik s.r.o.

Ostravská společnost Kovo Praktik je ryze českým výrobcem manipulační techniky a kancelářského vybavení. Na trhu působí již od roku 1990 a díky dlouholeté zkušenosti v oboru poskytuje svým zákazníkům kvalitní výrobky s velkým důrazem na kvalitu použitého materiálu. Společnost se zabývá výrobou vybraných produktů, které najdou uplatnění především při vybavení firem, obchodů i úřadů. Kromě manipulační techniky a vybavení pro firmy vyrábí také kancelářské židle. Zároveň dodává výrobky dle specifických požadavků zákazníka.

O společnosti NAVISYS

Společnost NAVISYS byla založena v roce 1997. Úspěšné implementace a kvalitní služby NAVISYS rychle posunuly mezi nejvýznamnější prodejce a implementátory Microsoft Dynamics NAV. Společnost se tradičně umisťuje mezi TOP 5 nejúspěšnějšími partnery Microsoft Dynamics v ČR. V současné době NAVISYS působí především jako dodavatel vertikálních řešení. Společnost disponuje týmem profesionálů nejen v oblasti produktů Microsoft Dynamics, ale také odborníky s teoretickou i praktickou zkušeností z průmyslových odvětví, do kterých směřují její produkty a služby. Produktové portfolio společnosti obsahuje také další produkty, např. reportovací a analytický nástroj Jet Reports, Microsoft SharePoint sloužící ke správě dokumentů, cloudové služby Dynamics 365, Office 365 a Microsoft Azure, systém pro plánování výroby (APS) PlannerOne od francouzské společnosti Ortems a další.