První implementace Dynamics 365 Business Central ve společnosti Control Techniques Brno s.r.o.

Dynamics 365 Business Central je nejnovější on-premises verzí oblíbeného ERP systému z rodiny Microsoft Dynamics. Pro jeho implementaci se rozhodla společnost Control Techniques Brno s.r.o., která se zaměřuje na vývoj, výrobu a dodávku regulovaných elektrických pohonů. Pro tradičního brněnského partnera NAVISYS to byla první implementace této ERP novinky z dílny Microsoftu.

Společnost Control Techniques Brno s.r.o. se specializuje především na výrobu měničů frekvence, a v tomto oboru patří k nejlepším a nejrychleji rostoucím hráčům na světovém trhu. To je jedním z důvodů proč se snaží neustále zachovat vysoký technologický standard nejenom u svých výrobků, ale také v řízení interních procesů a zdrojů. Implementace původní verze ERP systému Microsoft Dynamics NAV proběhla v brněnské pobočce společnosti Control Techniques Brno před více jak 10 lety. S přechodem na novou verzi podnikového systému – Microsoft Dynamics 365 Business Central on-premise (dále jen D365BC) zvolila společnost Control Techniques i nového dodavatele – brněnskou softwarovou společnost NAVISYS. Kromě technologického pokroku, bylo hlavním motivem těchto změn zefektivnění a zrychlení interních procesů spolu s možností detailního sledováním ekonomického vývoje společnosti. Jedním z klíčových požadavků projektu bylo napojení ERP systému na on-line čtečky používané ve skladech.

Implementované řešení D365BC plně pokrývá potřeby společnosti Control Techniques Brno v oblastech financí, skladu, zásob, nákupu a prodeje a zcela nově je používán modul servisu pro zpracování reklamací a servisních zásahů. V rámci implementace došlo ke zdokonalení některých procesů jako například plánování nákupu zboží a procesu rezervací, což umožňuje zjistit přesný termín příjmu a dodávky zboží. Pomocí on-line čteček je D365BC napojen do skladu, kde skladník pomocí čárových kódů jednoduše přijímá a dodává zboží s následným účtováním v D365BC. Celé řešení bylo nasazeno na cloudové platformě Microsoft Azure.

Součástí projektu bylo nasazení BI nástroje Jet Reports a jeho integrace s implementovaným D365BC. Pomocí Jet Reports lze vytvářet reporty a statistiky o všech finančních tocích a firemních procesech a díky tomu snadno sledovat celkové hospodaření společnosti. Tyto informace jsou zároveň odesílány na centrálu Control Techniques Brno sídlící ve Velké Británii.

Projekt odstartoval analýzou v květnu 2018, samotná implementace D365BC proběhla na začátku roku 2019 a do produkčního prostředí byl systém nasazen v dubnu 2019. V druhé fázi projektu proběhl vývoj dodatečných zákaznických úprav a spuštění modulu servisu.

O společnosti Control Techniques Brno s.r.o.

Společnost Control Techniques Brno s.r.o., která je od roku 2017 součástí korporace Nidec, patří více jak 40 let mezi špičku v oboru vývoje technologií pohonu a za tuto dobu rozšířila svoje služby do 45 celosvětových automatizačních center. Technicky vyspělé výrobky společnosti Control Techniques Brno nacházejí uplatnění téměř ve všech odvětvích průmyslu. Mimo již známých aplikací jako jsou pohony obráběcích, textilních, balicích a speciálních strojů, robotů, technologických linek, výtahů, jeřábů, čerpadel, kompresorů a ventilátorů klade společnost důraz na rozvoj nových možností uplatnění zejména v oblasti energeticky úsporných pohonů a vracení energie do sítě. Všechny výrobky společnosti Control Techniques Brno vynikají vysokou účinností, spolehlivostí a širokou variabilitou a adaptabilitou, která dovolí jejich použití v množství nestandardních aplikací.