Upgrade systému D365 Business Central ve společnosti LIKOV s.r.o.

Společnost LIKOV s.r.o. je nejvýznamnějším výrobcem a prodejcem stavebních profilů a příslušenství v České republice a jedním z lídrů v této oblasti na evropském trhu. Vzhledem ke kontinuálnímu a dynamickému rozvoji potřebuje LIKOV držet krok s moderními technologiemi pro řízení firemních procesů. To se ji nyní daří za pomoci systému Microsoft Dynamics 365 Business Central.

LIKOV s.r.o. logoVe společnosti LIKOV s.r.o., která je naším dlouholetým zákazníkem, byl dosud používán systém Microsoft Dynamics NAV 2016. S ohledem na blížící se ukončení podpory této verze se společnost rozhodla k přechodu na nejnovější, generačně odlišnou verzi systému – Microsoft Dynamics 365 Business Central. Business Central umožňuje vývoj pomocí nejmodernější technologie AL code a zároveň podporuje Microsoft strategii doplňků a rozšiřování systému, nikoli výhradně úpravou kódu, ale pomocí tzv. Extensions. Díky těmto doplňkům se otevírají široké možnosti rychlé integrace centrálního systému s aplikacemi, které velmi efektivně navýší výkon na všech firemních odděleních. Stovky těchto doplňkových aplikací a služeb jsou dostupné na Microsoft AppSource a výběr je opravdu široký.

Projekt modernizace podnikového systému ve společnosti LIKOV začal na konci roku 2020. Na začátku března 2021 byl systém spuštěn do ostrého provozu a následovala fáze intenzivní podpory po spuštění.

Zástupci a odborníci z firem LIKOV a NAVISYS společně vytvořili v Dynamics 365 Business Central sofistikované řešení pro veškeré výrobní, skladové a distribuční procesy, pokrývající vše od objednávky po expedici. Automatickými procesy jsou online řízeny veškeré kroky od distribuce zakázek k výrobním linkám, návozu materiálu pro výrobu, zaskladnění hotových výrobků i přijatého obchodního zboží, optimalizace skladování a expedice, expedice, kompletace a balení zboží. Vytvořené řešení využívá i moduly Navisys Solutions a oborové řešení BIZ4Distribution od společnosti NAVISYS.

Nyní už jsou všichni uživatelé systému plně produktivní v novém prostředí. Nic tak nebrání dalšímu pokroku v řízení firemních procesů na nejmodernějších technologiích, které společnosti LIKOV otevírají nové příležitosti rozvoje.