Zahajujeme další implementaci Microsoft Dynamics NAV na platformě Azure – tentokrát v obchodní společnosti VeGa solutions!

Digitální transformace nezadržitelně mění české firmy a stále více společností přenáší chod a řízení firemních procesů z vlastní IT infrastruktury do cloudu. Jednou z těchto společností je i Vega solutions s.r.o. - obchodní společnost, která si zvolila podnikový informační systém MS Dynamics NAV 2017 na platformě MS Azure. Implementátorem tohoto ERP řešení je brněnský NAVISYS.

VeGa_logoSpolečnost VeGa solutions s.r.o. si zvolila nejnovější verzi ERP od Microsoft - MS Dynamics NAV 2017, který bude implementován v cloudové službě Microsoft Azure. Stávající systém společnosti pokrývá pouze oblast účetnictví a dále je využíváno několik různých externích modulů pro import faktur a tvorbu objednávek a dodacích listů. Dynamický růst společnosti a prudce se zvyšující počet objednávek vytvořil potřebu implementace sofistikovanějšího pro řízení podnikových procesů, správu integrovaných agend, řešení pro elektronickou výměnu dat a budoucí integraci s e-commerce portálem s jejími největšími odběrateli.
Implementované moduly systému Dynamics NAV kompletně pokryjí oblasti Prodej, Nákup – plánování nákupu, Sklady a Finance. Hlavními přínosy pro VeGa solutions bude zejména sjednocení veškerých objednávek v jednom systému, zavedení systému čteček na příjem a expedici zboží nebo možnost online tvorby dokladů. Společnost bude mít data o aktuálním stavu zásob, na základě kterých bude přesně určovat termíny dodávek a plánovat nákupní objednávky. Řešení EDI poskytne možnost nejvyšší automatizace procesů prostřednictvím integrované výměny dat mezi obchodními partnery.

Po analýze, která probíhala v březnu 2017, nyní přecházíme k instalaci a postupnému zaškolení uživatelů systému. Po spuštění systému do ostrého provozu, který se předpokládá ve druhém čtvrtletí 2017, budou provedeny některé programové úpravy a následně bude implementováno EDI řešení pro elektronickou výměnu dat.

O společnosti VeGa solutions s.r.o.

Vega solutions s.r.o. je dynamickou společností, která aktivně vystupuje na trhu od roku 2008. Působí v oblasti B2B obchodu a distribuce a v oblasti informačních technologií. Společnost nabízí kvalitní produkty a služby, které jsou vždy „šité na míru“ každému klientovi. Vega solutions má výhradní zastoupení pro distribuci zboží různých předních výrobců z oblastí elektro spotřebičů, baterií, mobilního příslušenství a drogerie.

Obchodní vztahy má vybudované ve většině velkých obchodních řetězců jako Orange, DATART, COOP jednota, Slovnaft, OKAY elektrospotřebiče, Elektro World, Auto Kelly, RTV a mnoho dalších, včetně zahraničních, partnerů. Oblast svého působení navíc společnost neustále rozšiřuje.

O společnosti NAVISYS

Společnost NAVISYS byla založena v roce 1997. Úspěšné implementace a kvalitní služby NAVISYS rychle posunuly mezi nejvýznamnější prodejce a implementátory Microsoft Dynamics NAV. Společnost se tradičně umisťuje mezi TOP 5 nejúspěšnějšími partnery Microsoft Dynamics v ČR. V současné době NAVISYS působí především jako dodavatel vertikálních řešení. Společnost disponuje týmem profesionálů nejen v oblasti produktů Microsoft Dynamics, ale také odborníky s teoretickou i praktickou zkušeností z průmyslových odvětví, do kterých směřují její produkty a služby. V roce 2013 jsme rozšířili portfolio produktů o Microsoft SharePoint sloužící ke správě dokumentů a o cloudové řešení Office 365. V roce 2015 jsme získali licenci na prodej a implementaci systému pro plánování výroby (APS) PlannerOne od francouzské společnosti Ortems.