Dassault Systemes koupil Ortems

Společnost Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE která je světovým lídrem v oblasti 3D návrhářského softwaru, 3D digitálního modelování a PLM řešení, oznámila podepsání dohody o koupi akcií francouzské společnosti Ortems. Ta je jedním z klíčových poskytovatelů on-premise i cloudových řešení pro plánování výroby.

OrtemsAkvizicí lyonské společnosti Ortems se rozšíří platforma Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE a dojde k posílení týmů vyvíjejících řešení pro plánování a organizování výroby spolu s plánováním dodavatelského řetězce a optimalizací - prostřednictvím DELMIA Quintig. Ortems doplní aplikaci DELMIA, včetně DELMIA Apriso, která nabízí sjednocené řešení pro oblast digitální výroby, řízení výrobního provozu i plánování a provozu dodavatelského řetězce. Tím se zefektivní plánování, realizace i optimalizace provozu ve výrobních podnicích.
Řešení Agile Manufacturing a PlannerOne jsou využívány při řízení výrobních provozů, ve kterých je propojení mezi plánováním a vlastní fyzickou výrobou podporováno vysoce synchronizovaným výrobním IT systémem. Výkonný ředitel společnosti Dassault Systèmes, Bernard Charlès, uvedl, že „v neustále se rozvíjejícím segmentu výroby vyvinul tým Ortemsu za pouhých deset let celý ekosystém technologií, zákazníků a partnerů a díky tomu nyní výrazně přispívá k rozvoji a rozšíření platformy 3DEXPERIENCE a jejich možností.

Díky nástrojům podporujícím rozhodování o plánování dokáží výrobní podniky lépe zvládnout složitost svého podnikání , napříkladpřerušení provozu strojů, nedostatek pracovní síly a odbornosti, měnící se objednávky či změny v dodavatelském řetězci. Řešení Ortems nabízí plánování založené na simulaci nekonečného množství scénářů, okamžitých interaktivních modifikací, zvládání nestandartních situací a analýze jejich dopadu. Uživatelé mohou automatizovat, optimalizovat, zvýšit využití zdrojů a následnou ziskovost. Dále mohou pružněji reagovat na poptávku a na problémy přímých dodavatelů, kteří musí neustále synchronizovat toky zboží s požadavky a možnostmi výrobců. Díky tomu se celý výrobní plán stává efektivnějším.

Ortems jako součást společnosti Dassault Systèmes přináší na trh unikátní portfolio pro řízení výrobního provozu, které pomáhá uzavřít okruh mezi návrhem procesů, realizací výroby a řízením dodavatelského řetězce. Výrobci mohou svižněji reagovat na neustále se měnící požadavky zákazníků, protože mají k dispozici agilnější výrobní strategie a pružnější, propojenější, udržitelnější a chytřejší výrobní závody. Akvizice Ortemsu znamená pro společnost Dassault Systèmes jasné pokračování strategie rozšíření působnosti mimo simulaci výroby a zajištění celé oblasti realizace a plánování.

O společnosti Ortems S.A.S.

ORTEMS S.A.S. je certifikovaným partnerem společnosti Microsoft a řadí se mezi významné dodavatele softwarového řešení pro pokročilé plánování výroby. Řešení od Ortems využívá ke každodennímu organizování výroby přes 16 000 uživatelů v 60 zemích v oborech jako letectví a kosmonautika, výroba průmyslových zařízení, biotechnologie, obaly a spotřební zboží. Mezi zákazníky patří společnosti AIA, Almirall, Courvoisier, Depuy, Eckes Granini, Europastry, GE Power, Givaudan, Heineken, Knauf, Mecaplast, Merck Serono, Nexans, Monin, Sanofi, Sidel, Solvay a Thalès. Společnost Ortems za rok 2015 zaznamenala tržby téměř 5 milionů eur.

NAVISYS & Ortems

V roce 2015 jsme uzavřeli partnerskou smlouvu se společností ORTEMS S.A.S a stali se tak expertním distributorem a kompetenčním centrem pro Českou republiku. Tímto krokem získává produkt Planner One silného partnera s implementačními zkušenostmi z výrobních podniků pro rozvoj a podporu produktu na českému trhu. ERP Microsoft Dynamics NAV v kombinaci s PlannerOne přináší uživatelům unikátní řešení pro pokročilé plánování a realizaci celého výrobního procesu a tím významně upevňuje svoji přední pozici mezi komplexními systémy pro výrobní podniky.

Podrobné informace o nástroji PlannerOne naleznete na webové stránce www.planovaniaps.cz, která se tématu APS plánování věnuje komplexně.