KOVONA SYSTEM se rozhodla pro ERP Microsoft Dynamics NAV od NAVISYS

KOVONA SYSTEM patří k největším výrobcům kovového nábytku v České Republice. Ve výběrovém řízení na pořízení ERP si zvolila podnikový informační systém Microsoft Dynamics NAV s nadstavbovým řešením BIZ4Elements zaměřeným na výrobní společnosti od společnosti NAVISYS.

logo Kovona KOVONA SYSTEM navazuje na více než stoletou historii firmy Kovona Karviná. Mezi její zákazníky se řadí významné domácí i zahraniční firmy. K největším odběratelům patří švédský řetězec s nábytkem IKEA.

Výběrové řízení na pořízení informačního systému bylo zahájeno na podzim 2014 a osloveni byli dodavatelé jak lokálních, tak mezinárodních informačních systémů se zaměřením na výrobu. Stávající informační systém byl za dlouhá léta rozvoje značně customizován. Rozvoj a údržba systému byly složité a náročné a v kombinaci s nedostatečnou kapacitou zdrojů na straně lokálního dodavatele, představovaly riziko pro zákazníka. Tyto důvody vedly k vypsání výběrového řízení na pořízení komplexního informačního systému.

Kromě pokrytí všech důležitých procesů (finance, majetek, nákup a prodej, skladová evidence, výroba, plánování, controlling a reporting) požadoval management společnosti po novém systému také uživatelskou přívětivost. Důraz byl kladen na pokročilé výrobní funkce, jako je například grafické plánování výroby nebo pokročilá optimalizace plánování (APS). Pro pokrytí těchto funkčností bylo navrženo řešení PlannerOne Production Scheduler od francouzské společnosti ORTEMS, které je plně integrováno do ERP MS Dynamics NAV. Důležitým parametrem při výběru ERP byla také funkční integrace se čtečkami čárových kódů ve skladu. Dodavatel ERP platformy také musel nabídnout prokazatelné zkušenosti s controllingem a reportingem, nativní provázanost s Document Management Systémem a s produkty společnosti Microsoft (databáze, operační systém, MS Office).

Ve finále náročného výběrového řízení, ve kterém proběhlo několik prezentací a referenčních návštěv, jsme se utkali s dodavatelem lokálního řešení. Kvalita mezinárodního ERP Microsoft Dynamics NAV, bohaté zkušenosti s výrobou a pozitivní reference našich zákazníků však nakonec rozhodly ve prospěch NAVISYS. Projekt bude zahájen v červenci 2015 a spuštění do ostrého provozu se předpokládá v roce 2016. V první fázi bude Microsoft Dynamics NAV využívat 40 současně připojených uživatelů.

O společnosti KOVONA SYSTEM

KOVONA SYSTEM zahájila činnost v roce 2000. K významnému rozšíření výroby došlo po vybudování výrobního areálu v Českém Těšíně v roce 2003. Společnost se orientuje na velkosériovou zakázkovou kovovýrobu pro velké obchodní řetězce (především IKEA), výrobu regálových systémů a válcovaných ocelových profilů. Její silnou stránkou jsou především unikátní automatizované technologie na výrobu židlí a komponent pro regálové systémy. Společnost exportuje své výrobky do řady zemí (od Ameriky až po Japonsko).