ÚJV ŘEŽ a.s. upgradovala na novou verzi Microsoft Dynamics NAV 2015

ÚJV Řež, a. s. (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.) je dynamickou společností, která se zabývá projekty na zvyšování efektivity a bezpečnosti jaderných a tepelných elektráren, likvidací radioaktivního odpadu, přípravou radiofarmak, komponent pro PET tomografii a dalšími technickými službami. Od roku 2001 se o ekonomickou stránku chodu ÚJV Řež stará podnikový informační systém Microsoft Dynamics NAV. Ten v roce 2009 převzal i podporu náročné agendy řízení výzkumných projektů. Společnost nyní, se svým dlouholetým dodavatelem NAVISYS, upgradovala podnikový informační systém na aktuální verzi Microsoft Dynamics NAV 2015.

%C3%9AJVSpolečnost ÚJV Řež doposud používala k podpoře řízení výzkumných procesů starší verzi systému Microsoft Dynamics NAV. V ní řídila i většinu nově akvírovaných a zakládaných dceřiných firem, které spolu s ERP systémem přebíraly i nastavené procesy a jednotnou metodiku v oblasti správy a řízení ekonomiky. Správa výzkumných projektů se tak plně integrovala do oblasti finančního plánování ÚJV Řež. Díky neustálému technologickému rozvoji společnosti ÚJV Řež a její aktivní snaze o udržení vysoké úrovně informačních technologií ve firmě bylo nutné stávající informační systém upgradovat na novou verzi. Ta přináší zcela nové uživatelské rozhraní, výrazně zdokonalené možnosti přenosu dat mezi ERP a externími aplikacemi, vylepšenou integraci s nástroji Business Inteligence, zcela přepracovanou technologickou platformu aplikace, klienta pro mobilní platformy a mnoho dalších vylepšení.

Nová verze Microsoft Dynamics NAV 2015 byla uvedena do ostrého provozu v červnu 2015 a pokrývá oblasti účetnictví a majetku, projektového řízení, finančního a projektového controllingu, skladu a zásob, nákupu, prodeje a CRM. Společnost využívá specializované vertikální řešení BIZ4BuildIn pro projektové řízení. Pro tvorbu specifických výstupů z ERP je používán reportingový nástroj od společnosti Jet Reports. Microsoft Dynamics NAV spolu s unikátním řešením na platformě SharePoint zajišťuje správu a workflow schvalování nákupních požadavků, přičemž tuto aplikaci využívají stovky uživatelů společnosti.

O společnosti ÚJV Řež, a.s

ÚJV Řež, a. s., byla založena již v roce 1955 v tehdejším Československu jako Ústav jaderné fyziky, později přejmenován na Ústav jaderného výzkumu (ÚJV). V roce 1992 Federální fond národního majetku převedl tehdejší ÚJV na akciovou společnost, jejími akcionáři byly: ČEZ a. s., Slovenské elekrárne, a.s., Škoda JS a.s. a obec Husinec. Od roku 2011 se stává vůdčí společností Skupiny ÚJV, kterou tvoří dceřiné společnosti: Centrum výzkumu Řež, EGP Invest Uherský Brod, Ústav aplikované mechaniky Brno, Výzkumný a zkušební ústav Plzeň.

O společnosti NAVISYS

Společnost NAVISYS byla založena v roce 1997. Úspěšné implementace a kvalitní služby NAVISYS rychle posunuly mezi nejvýznamnější prodejce a implementátory Microsoft Dynamics NAV. Společnost se tradičně umisťuje mezi TOP 5 nejúspěšnějšími partnery Microsoft Dynamics v ČR. V současné době NAVISYS působí především jako dodavatel vertikálních řešení. Společnost disponuje týmem profesionálů nejen v oblasti produktů Microsoft Dynamics, ale také odborníky s teoretickou i praktickou zkušeností z průmyslových odvětví, do kterých směřují její produkty a služby. V roce 2013 jsme rozšířili portfolio produktů o Microsoft SharePoint sloužící ke správě dokumentů a o cloudové řešení Office 365. V roce 2015 jsme získali licenci na prodej a implementaci systému pro plánování výroby (APS) PlannerOne od francouzské společnosti Ortems.