ISH PUMPS OLOMOUC a.s. upgradovala na novou verzi Microsoft Dynamics NAV 2015

ISH PUMPS OLOMOUC a.s. je tradičním výrobcem čerpací techniky pro chemický, petrochemický, těžební průmysl a energetiku. Společnost upgradovala podnikový informační systém na aktuální verzi Microsoft Dynamics NAV 2015 se svým dlouholetým dodavatelem NAVISYS, se kterým spolupracuje již od roku 2004.

ISH PumpsSpolečnost ISH PUMPS OLOMOUC a.s. doposud používala k řízení procesů ERP starší verzi systému Microsoft Dynamics NAV (dříve Navision). Vzhledem k neustálému technologickému rozvoji společnosti ISH PUMPS OLOMOUC a.s a její aktivní snaze o udržení vysoké úrovně informačních technologií ve firmě, bylo nutné stávající informační systém upgradovat na novou verzi. Ta zaručuje podstatně vyšší výkon a integruje Business Inteligence nástroje.

Nová verze byla uvedena do ostrého provozu v červenci 2015 a pokrývá oblast účetnictví, skladu a zásob, nákupu a prodeje, výroby a majetku. Společnost využívá modul projekty pro zajištění servisní činnosti. Přínos podnikového řešení Microsoft Dynamics NAV je patrný i po stránce controllingu. Integrace BI nástroje od společnosti Jet Reports umožňuje finančnímu oddělení tvorbu důležitých reportů. Microsoft Dynamics NAV exportuje dokumenty a technické specifikace výrobků do tabulkového procesoru MS Excel. Pro konfiguraci výrobků využívá společnost napojení MS Dynamics NAV na externí aplikaci E-katalog. Podnikový informační systém exportuje podklady pro konstrukci do aplikace a importuje kompletní specifikaci.

O společnosti ISH PUMPS OLOMOUC a.s

Společnost ISH PUMPS OLOMOUC a.s. má dlouholetou tradici. Byla založena v roce 1907 pod značkou KOSMOS. Jednalo se o kovodělný závod, který se zaměřoval na výrobu odlitků ze šedé slitiny a stavbu spalovacích motorů. Během let společnost neustále rozšiřovala výrobní program o další výrobky, např. armatury, kuchyňské strojky, brusle. V poválečném období postupně společnost zařazovala pumpařský sortiment a byla zařazena pod koncern SIGMA OLOMOUC. Od 90. let je společnost známá pod značkou ISH a od roku 1997 pod značkou ISH ČERPADLA a.s. Stěžejním výrobním programem je výroba a servis čerpací techniky se zaměřením na dodávky pro chemický a zpracovatelský průmysl, vodní hospodářství, petrochemii, jadernou energetiku, energetické obory, zemědělství a investiční sféru.

O společnosti NAVISYS

Společnost NAVISYS byla založena v roce 1997. Úspěšné implementace a kvalitní služby NAVISYS rychle posunuly mezi nejvýznamnější prodejce a implementátory Microsoft Dynamics NAV, dříve Navision. Společnost se tradičně umisťuje mezi TOP 5 nejúspěšnějšími partnery Microsoft Dynamics v ČR. V současné době NAVISYS působí především jako dodavatel komplexních vertikálních řešení. Společnost disponuje týmem profesionálů nejen v oblasti produktů Microsoft Dynamics (Navision, Axapta), ale také odborníky s teoretickou i praktickou zkušeností z průmyslových odvětví, do kterých směřují její produkty a služby. V roce 2013 jsme rozšířili portfolio produktů o produkt Microsoft SharePoint sloužící ke správě dokumentů a o cloudové řešení Office 365.